"Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki", "Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia" Marta Galewska-Kustra"Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki", "Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia"
Marta Galewska-Kustra
NASZA KSIĘGARNIA


"Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki" opowiada o tym, jak chłopiec otrzymał od babci przepiękny nocnik z samolotem. Biorąc przykład z Misi, Pucio chciałby już zrezygnować z noszenia pieluszki, ale wbrew pozorom, nie jest to zadanie łatwe. Zwłaszcza przy zabawie łatwo się zapomnieć i nie zdążyć przerwać jej na czas.
Książeczka uświadamia zarówno dzieci, jak i rodzica, iż wszystko dzieje się w swoim czasie, a każdy rozwija się we własnym tempie. Korzystanie z nocnika nie jest czymś, do czego możemy malucha zmusić, wymaga to dłuższego, regularnego treningu, przeprowadzonego w spokojnej, życzliwej i wyrozumiałej atmosferze. Nerwami niczego nie przyspieszymy,  możemy jedynie zaszkodzić. 


"Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia" to natomiast niezwykle ciepła i urocza historia wspólnego gotowania, która zainspiruje niemal każdego malucha. Gdy Pucio z rodzinką po zjedzeniu nowej potrawy, dowiadują się jak pracuje personel restauracyjnej kuchni, postanawiają w domu zabawić się w gotowanie i wypróbować świeży przepis, nie zapominając oczywiście o szczegółowym podziale obowiązków.
Książeczka nie tylko zachęca do próbowania nieznanych potraw, ale także do wspólnego gotowania, które w takiej formie, zamiast przykrego obowiązku staje się wspaniałą zabawą, sposobem na umacnianie więzi, jak i nauką dzielenia się zadaniami. Na końcu znajdziemy ciekawy przepis na placuszki, jaki z ogromną przyjemnością przetestuje nawet największy niejadek, bo przecież nic tak nie smakuje, jak danie wykonane osobiście!
Tak jak w poprzednich częściach, szata graficzna oczywiście zachwyca, skutecznie przyciąga uwagę dziecka, angażuje i zachęca do wspólnej rozmowy. Tekst jest łatwy i przyjemny, czcionka kusi do samodzielnej lektury, a widok starszej siostry czy brata z dumą czytającego książeczkę młodszemu rodzeństwu, wywołuje uśmiech na twarzy rodzica i wzrusza do łez.Gwarantuję, że najnowsze książeczki o Puciu skradną serce każdego, bez względu na wiek. Maluchom pomogą w rozwoju mowy, koordynacji wzrokowo-ruchowej czy motoryki małej, w przypadku starszaków wzbogacą słownik, wspomogą naukę samodzielnego czytania czy opowiadania, zachęcą także do wspólnego gotowania, rodzicom natomiast, pod postacią zabawnej opowieści, przemycą kilka cennych porad! Polecamy! 

4 komentarze:

 1. Książki o Puciu bardzo lubię kupować dzieciom w mojej rodzinie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My również uwielbiamy Pucia, jak i dzieci z rodziny, zatem pomysł na prezent idealny już gotowy!

   Usuń
 2. Książeczki z tej serii są bardzo wartościowe i pomocne na różnych etapach rozwoju dziecka.

  OdpowiedzUsuń

Emotopic Pharmaceris E

  Emotopic Pharmaceris E  Dbanie o skórę suchą i atopową nie jest zadaniem łatwym. Gdy niemowlę bądź dorosły cierpi na AZS, dobór właściwy...