"Disney Księżniczka. Skarbiec magicznych historii" OLESIEJUK"Disney Księżniczka. Skarbiec magicznych historii"
OLESIEJUK


"Disney Księżniczka. Skarbiec magicznych historii" to zbiór dwunastu przepięknych, fascynujących historii o losach niezwykłych bohaterek Disneya. Każda opowieść przypisana jest innej Księżniczce. Poznamy między innymi losy charakternej Vaiany, odważnej Mulan, zaradnej Meridy, dobrodusznej Śnieżki, zawziętej Ariel i wielu innych, doskonale znanych na całym świecie piękności. I choć każda historia jest zupełnie inna, wszystkie niosą ze sobą piękne przesłanie i pozytywne zakończenie, które tak bardzo kochają małe księżniczki.


Pierwsze, co zachwyca, to przepiękna, hipnotyzująca, oryginalnie i misternie ozdobiona okładka, dzięki której zbiór bajek przypomina prawdziwy skarb. Bezsprzecznie, cała książka została bardzo ładnie wydana, znajdziemy tu mnóstwo barwnych, czarujących, przyciągających uwagę ilustracji, naszkicowanych na dobrej jakości papierze. Na uwagę zasługuje również czcionka, którą nakreślono tekst. Jest piękna, finezyjna, a jednak czytelna, dzięki czemu kusi młode czytelniczki do samodzielnej lektury, która zafunduje im mnóstwo frajdy i  satysfakcji. Styl zastosowany w "Skarbcu magicznych historii" jest wyjątkowo lekki, przystępny i przyjemny, dzięki czemu kartki same przelatują przez palce, a kolejne słowa chłonie się z wypiekami na twarzy. Mimo swej obszerności, książkę czyta się w zawrotnym tempie, gdyż nie sposób oderwać się od tak emocjonujących, fascynujących przygód, jakich doświadcza każda z bohaterek Disneya.

Każda z bajek ukazuje podstawowe wzorce, udowadnia, iż los nagradza prawych, a każe złych, nakłania do niesienia bezinteresownej pomocy, życia w zgodzie z naturą. Lektura zachęca również młode dziewczęta do upartej walki o realizację marzeń, jak i do podążania za głosem serca, nawet jeśli nie zawsze jest to zgodne z panującymi zasadami czy obyczajami. Księżniczki opisane w książce wyróżniają się bowiem odwagą, wytrwałością, walecznością, dzięki czemu dają dziewczynkom wspaniały przykład, idealne wzory do naśladowania, które pomogą im wiele osiągnąć zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Zabierzcie swoje córki w fantastyczną, niezapomnianą i refleksyjną podróż do bajecznych krain, gdzie ambitne Księżniczki nie boją się walczyć o swoje marzenia, a także wykazują się odważnym i dobrym sercem, dbając i broniąc swoich najbliższych! "Disney Księżniczka. Skarbiec magicznych historii" to przepięknie wydany zbiór cennych, emocjonujących, trafiających do najgłębszych zakamarków duszy opowieści, który bez wątpienia zachwyci każdą księżniczkę, zarówno małą, jak i tę dużą! Polecam całym  sercem!

 

3 komentarze:

Gra planszowa "CUKIERKU, TY ŁOBUZIE!"

Gra planszowa "CUKIERKU, TY ŁOBUZIE!" WYDAWNICTWO SZACH-MAT Gra „Cukierku, Ty łobuzie!” opiera się na uwielbianej przez dzieci, ...