Gra planszowa "CUKIERKU, TY ŁOBUZIE!"


Gra planszowa "CUKIERKU, TY ŁOBUZIE!"
WYDAWNICTWO SZACH-MATGra „Cukierku, Ty łobuzie!” opiera się na uwielbianej przez dzieci, jak i ich rodziców, serii książek Waldemara Cichonia. W pudełku znajdują się dwie gry, dopieszczone pięknymi, barwnymi ilustracjami, znanymi z lektury. Bez obaw, nawet jeśli dotąd nie mieliście okazji poznać papierowej wersji, nie przeszkadza to, by spędzić fantastyczny czas z Cukierkiem i jego rodziną w czasie emocjonującej rozgrywki.


W środku pudełka znajdziemy rozkładaną tekturową, dwustronną planszę do gry, planszę sweterka, 41 żetonów (bonusy i psikusy), 3 kostki do gry, 4 drewniane pionki rodziny oraz drewniany pionek kota. Wszystkie elementy zostały wykonane wyjątkowo misternie i starannie.


Pierwsza gra polega na zebraniu wszystkich nitek, które porozrzucał kot Cukierek po całej planszy, w trakcie ucieczki, po zniszczeniu sweterka mamy. Po pozbieraniu wszystkich żetonów, trzeba dojść do mety przed kotem. W legowisku Cukierka bowiem leżą druty do robótek, niezbędne do naprawy sweterka. Jeśli to kot będzie pierwszy, rodzina przegrywa.
Jest to gra kooperacyjna, w której, aby wygrać, wszyscy muszą ściśle współpracować. Każda decyzja niesie za sobą konsekwencje, dlatego musi być dobrze przemyślana. Dziecko w trakcie rozgrywki uczy się pracy w zespole, umiejętności logicznego myślenia, przewidywania i układania strategii działania.
Celem drugiej gry "Złapię Cię, Cukierku!" jest dotarcie  do legowiska Cukierka. Po drodze zbieramy żetony, które mogą dodać lub odebrać nam punkty w wyniku końcowym. Natrafić możemy również na kryjówki, w jakich być może schował się sprytny Cukierek, jego odnalezienie jest kolejnym bonusem.  W tej rozrywce liczy się spryt, zdolność przewidywania, a dziecko uczy się zdrowego współzawodnictwa.
Gra polecana jest dla dzieci powyżej 6 roku życia, ale poradzi sobie już młodsze dziecko, umiejące liczyć do sześciu. Czas jednej rozgrywki to około 20 minut, przepełnionych emocjami, radością, satysfakcją, ale i adrenaliną. Ogromną zaletą jest dwustronna, przepiękna plansza, a także wyjątkowe pionki, kostki oraz przystępna instrukcja, którą zrozumie każde dziecko bez problemu.

„Cukierku, Ty łobuzie!” to fantastyczna, zabawna gra, która oprócz nieopisanej rozrywki, doskonale rozwija logiczne myślenie, zdolność rozwiązywania problemów, umiejętność podejmowania decyzji i współpracy, a także sprawność taktyczną. To pozycja wręcz idealna na długie jesienne wieczory. Gwarantuję, że chwile z tą relaksującą i wszechstronnie rozwijającą grą, zachwycą całą rodzinę, fundując jej moc niezapomnianych wrażeń, ukojenie i niesamowitą rozrywkę. Wspólnie spędzony czas nie tylko zbliży was do siebie, ale i zadba o jakże ważny rozwój waszych pociech!  Polecam gorąco!

 


 

1 komentarz:

Emotopic Pharmaceris E

  Emotopic Pharmaceris E  Dbanie o skórę suchą i atopową nie jest zadaniem łatwym. Gdy niemowlę bądź dorosły cierpi na AZS, dobór właściwy...