"Złota dziewczyna" Sophie Davis"Złota dziewczyna"
Sophie Davis
WYDAWNICTWO KOBIECE
Liczba stron: 296
Ocena: 6/6
Lark Kingsley ma idealną rodzinę, idealną przyszłość, idealne życie. Spadkobierczyni jubilerskiej fortuny, królowa Manhattanu. Jednak nagle wydarza się coś złego. Lark znika bez śladu.

Raven Ferragamo rozpoczyna nowe życie. Bierze roczny urlop po szkole średniej i przeprowadza się do Waszyngtonu. Zerwanie z przeszłością sprawia, że Raven czuje się lepiej, niż się spodziewała. Po raz pierwszy naprawdę czuje, że wszystko jest możliwe.

Gdy poszukiwania dziedziczki fortuny przybierają na sile, w ręce Raven wpada pamiętnik Lark. Dziewczyna zostaje wciągnięta w mroczne tajemnice, znajduje rozpaczliwe prośby o pomoc. Nagle znajduje się w labiryncie pełnym tajemnic.

Obie dziewczyny pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Okazuje się, że łączy je więcej, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić.
Co stało się z Lark? Dlaczego prowadziła ukryte życie? Czy Raven znajdzie odpowiedzi, zanim również stanie się ofiarą?

"Na papierze jej życie przedstawiało się jak wcielenie marzeń: pieniądze, uroda, przyjaciółki, chłopak. Jednakże zbolałe spojrzenie Lark wyzierające z każdej fotografii mówiło mi, że jej życie bardziej przypominało górę lodową. To, co pod powierzchnią, zawsze jest bardziej interesujące."

 
Uwielbiam lektury, które już od pierwszej strony intrygują tajemniczością, rozbudzają niepokój i stopniowo z każdą kolejną kartką efektownie potęgują jego moc. Nadaje to opowieści wyjątkowego charakteru i nieobliczalności, w skutego czego nie można przerwać lektury nawet na chwilę, staje się ona błogim nałogiem, jaki odtąd wiedzie prym w naszym życiu. Całkowita niepewność i brak możliwości przewidzenia, czego można spodziewać się w następnych rozdziałach jest najskuteczniejszą pułapką na każdego zagorzałego czytelnika i właśnie taką bezwzględną, ale jakże rozkoszną przynętą jest fabuła książki Sophie Davis. Gotowi na naszpikowaną mrocznymi sekretami i nietuzinkowymi powiązaniami przygodę? Gwarantuję, że czeka was moc silnych wrażeń, od których nie sposób się nie uzależnić!

"Jeśli to czytasz, to znaczy, że coś mi się stało. Moim światem rządzą tajemnice; takie, które ścigają cię aż po krańce ziemi i za bramy piekielne. Jeśli to czytasz, jedna z tych tajemnic mnie dosięgła."

Bardzo ciekawym, podkręcającym atmosferę zabiegiem było wzajemne przeplatanie się narracji, na przemian poznajemy perspektywę Lark, następnie Raven, w skutek czego wyczuwamy, że dzieje się coś niepokojącego i w jakiś sposób los połączył obie dziewczyny, jednak nie ma szansy przewidzieć o co chodzi. Ferragamo zrobi wszystko, by pomóc zaginionej nastolatce, z czasem angażuje się na tyle silnie, że niemal wchodzi w jej życie. Wygląda na to, że Lark wszystko misternie zaplanowała i była w stanie przewidzieć kolejne kroki swojej wybawicielki. Tylko czy Raven uda się odgadnąć, co takiego zagrażało nieznajomej i kto mógł ją uprowadzić? Czy bawiąc się w detektywa nie ściągnie na siebie niebezpieczeństwa?

"Idź za mną. Włóż moje buty. Spędź jeden DZIEŃ mojego życia. A zrozumiesz."

Akcja książki jest niesłychanie wartka, przesycona kolejnymi intrygującymi sekretami i dopieszczona impulsywnością, jaka dosłownie wbija w fotel. Uknuta intryga została skonstruowana nadzwyczaj misternie, mimo ogromnego wysiłku, czytelnik nie potrafi samodzielnie odnaleźć rozwiązania tej niebezpiecznej zagadki. "Złota dziewczyna" jest niestety zaledwie pierwszym tomem, a zatem czekanie na ciąg dalszy może okazać się prawdziwą, bezduszną torturą. Jestem jednak przekonana, że warto poczekać i nasze cierpienia zostaną niebawem sowicie wynagrodzone.

"Dwie wargi poziomo na moich ustach
Dziesięć palców pionowo na moich plecach
Nic nas nie dzieli"

Pióro pisarki należy do przystępnych i sugestywnych, co w połączeniu z tak niesamowitą fabułą daje naprawdę wciągającą, hipnotyzującą lekturę, fundującą solidną porcję emocji. Całość dopełniają staranne kreacje bohaterów, jakich poznajemy pomału i subtelnie. Postać Lark zdecydowanie została czytelnikom mocniej przybliżona, Raven wciąż pozostaje owiana nutką tajemniczości, co jest celowym zabiegiem, ale oczywiście nieźle irytującym ze względu na niemożność samodzielnego rozwiązania zagadki.

"Zamieniłyśmy się rolami, ona i ja. Jest dublerką, o której istnieniu nie miałam pojęcia, a która teraz zajmie moje miejsce w świetle reflektorów."

"Złota dziewczyna" jest pasjonującą, intrygującą i wyjątkowo przyjemną opowieścią o niebezpiecznej grze pozorów, sieci groźnych kłamstw, tajemnic oraz ich konsekwencjach. To misternie skonstruowana, niesłychanie przemyślana historia, która w zasadzie dopiero wprowadza nas w zagmatwany świat bogatej, na pierwszy rzut oka niewiarygodnie szczęśliwej  Lark i jej zdawać się może przypadkowej wybawicielki, jaka angażuje się w całą sprawę nadzwyczaj mocno. Jeśli kochacie nieprzewidywalne, przesycone tajemnicami powieści, dopełnione znakomitymi, nietuzinkowymi postaciami, książka Sophie Davis z pewnością was zachwyci. Polecam gorąco!Za możliwość poznania powieści, bardzo dziękuję Wydawnictwu!

3 komentarze:

  1. Bardzo lubię takie wciągające historie. Jestem na tak.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki Tobie, mam wielką ochotę na przeczytanie tej książki. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Kurcze, nie moje klimaty. Nawet te "mroczne sekrety" i "niebezpieczne zagadki" jakoś mnie nie przekonują :(

    OdpowiedzUsuń

"Bebok" Aldona Reich [RECENZJA PATRONACKA!]

"Bebok" Aldona Reich VECTRA Liczba stron: 261 Ocena: 6/6 "Każdy ma swoje demony." Reporter ...