"Dziewczynka z Widow Hills" Megan Miranda"Dziewczynka z Widow Hills"
Megan Miranda
Chilli BooksSkrywana przeszłość powraca

ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ

Sześcioletnia Arden Maynor podczas lunatykowania zostaje porwana przez szalejącą burzę i znika na wiele dni. Jej odnalezienie staje się lokalną sensacją, a na dziewczynkę i jej matkę spada niespodziewana sława. Z biegiem czasu Arden za wszelką cenę pragnie odciąć się od traumatycznych wydarzeń i zacząć od nowa. Zmienia imię i wyjeżdża z miasta.

W dwudziestą rocznicę jej ocalenia wspomnienia wracają ze zdwojoną siłą. Media rozpisują się o sprawie,

a kobieta znów czuje się obserwowana. I zaczyna lunatykować. Którejś nocy budzi się na podwórku własnego domu, a u jej stóp leżą zwłoki zamordowanego mężczyzny.

Mężczyzny z jej poprzedniego życia.


Megan Miranda nakreśliła wyjątkowo niepokojącą, absorbującą, nieszablonową historię, o jakiej czytelnik długo nie będzie w stanie zapomnieć. Opowieść zaczyna się dość subtelnie, a jednak, spokojna akcja, przeplatana retrospekcjami w postaci wycinków z gazet czy innych pism, dokumentujących dawną tragedię, dość szybko przybiera formę niebezpiecznej, obezwładniającej pułapki, z jakiej nie sposób wyrwać się bez pomocy. Historia pomału zaciska swe macki na jeszcze nieświadomym czytelniku i  z każdą kolejną stroną uzależnia go jeszcze silniej. Te mistrzowskie stopniowanie napięcia i gęsty, mglisty klimat tworzą razem lekturę idealną, która zdobędzie serce każdego fana mocnych, jakże odurzających wrażeń.

Fundamentem tej hipnotyzującej powieści jest mistrzowsko nakreślony portret psychologiczny głównej bohaterki. To dziewczyna, która po traumatycznym doświadczeniu w dzieciństwie, cierpi na częściowy brak pamięci. Wygląda na to, iż umysł dziecka skutecznie wyparł wszelkie bolesne wspomnienia, a sama zainteresowana nie do końca ma świadomość, które reminiscencje należą do niej, a które zostały stworzone przez otoczenie, w tym matkę. Dodatkowym, podsycającym atmosferę czynnikiem jest lunatykowanie, jakie zakończone przez terapię i farmakologię w młodych latach, niespodziewanie powraca, nadając grozy i tak już niepokojącym, nagłym wydarzeniom. Połączenie morderstwa z zanikami pamięci oraz sennowłóctwem tworzy wybuchową, mroczną mieszankę, przyprawiającą o ciarki i szybsze bicie serca, których nie sposób ukoić jeszcze długo po zakończonej lekturze.

"Dziewczynka z Widow Hills" jest doskonale nakreślonym, wciągającym, nieobliczalnym thrillerem psychologicznym, dopieszczonym niepokojącym, przeszywającym na wskroś klimatem. To pełna tajemnic i niedomówień historia, przybierająca postać odurzającego transu, zarazem niepokojącego, jak i niesłychanie fascynującego. Dopracowane portrety psychologiczne, mroczny, pełny niebezpiecznych sekretów i niedomówień, odurzający klimat i seria niepokojących, niemożliwych do samodzielnego wyjaśnienia sytuacji. Ta misternie skonstruowana, pasjonująca, dopieszczona genialnym zakończeniem opowieść zafunduje wam wachlarz niezapomnianych emocji! Polecam całym sercem!

 

1 komentarz:

Gra planszowa "CUKIERKU, TY ŁOBUZIE!"

Gra planszowa "CUKIERKU, TY ŁOBUZIE!" WYDAWNICTWO SZACH-MAT Gra „Cukierku, Ty łobuzie!” opiera się na uwielbianej przez dzieci, ...