"Nieposkromiona" Glennon Doyle Melton "Nieposkromiona"
Glennon Doyle Melton
SENSUS

 

Są takie pozycje, które diametralnie zmieniają nasze życie. Nie, to jednak złe określenie, bo życia, spotykających nas dobrych czy złych sytuacji, przeciwności, dylematów nie możemy odmienić. Możemy natomiast całkowicie zmodyfikować nasze nastawienie, reakcje i właśnie o tym jest ta niesamowita książka.

Nie tylko celebruje wolność, ale udowadnia, że każdy z nas jest dobrym i właściwym właśnie takim, jakim jest naprawdę. Nie musimy się dostosowywać, poddawać ogólnie przyjętym ramom czy zasadom, dążyć do odgórnie ustalonych ideałów, niszcząc w ten sposób swój prawdziwy obraz i burząc samoocenę. Z każdej strony niemal bije przekaz: jesteś dobra właśnie taka jaka jesteś, ze swoimi lękami, wadami, które przecież w istocie wcale nie muszą być uznane za wady, emocjami, jakich nawet nie powinniśmy próbować ukrywać i uczuciami, niekoniecznie podobającymi się innym. Wolność i prawda to bezsprzecznie fundamenty, o jakie dzięki tej nadzwyczaj wartościowej pozycji zawalczy każda z nas!

Już od najmłodszych lat, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, są uczeni jak należy się zachowywać, by spełnić oczekiwania otoczenia. Wmawia się im  odgórnie ustalone prawidłowe wzorce, a wszelkie odmienne postawy piętnuje się, nazywa patologią, szykanuje się i zwalcza. Mowa tu nie tylko o wychowaniu, lecz także o wszelkich baśniach, programach telewizyjnych, normach wyznaczanych przez społeczeństwo. Często też, chcąc nadmiernie chronić własne dziecko, sami wpychamy je w owe schematy, pragnąc zaoszczędzić im cierpienia, odbieramy możliwość nauki czy nawet poznania bądź wyrażania samego siebie. Ta głęboka opowieść nie tylko uczy szacunku do samej siebie, ale i pozwala dostrzec nieświadome błędy wychowawcze. Jestem pewna, że potrząśnie każdą matką i zmotywuje ją do odważnych zmian, które pozwolą zapewnić dziecku szczęście, szacunek i wspomniane już wcześniej wrażliwość oraz wolność.

"Nieposkromiona" bezsprzecznie nie jest zwykłą książką. To autentyczna historia, esencja życia autorki, dlatego wyróżnia się ogromną intymnością, siłą, szczerością i emocjonalnym przekazem, wobec jakiego nikt nie przejdzie obojętnym. Ta głęboka pozycja stanowi zbiór autentycznych, niełatwych, często bolesnych wspomnień i przemyśleń, dlatego z każdą stroną coraz silniej dotyka duszy, trafiając w końcu w sam najczulszy punkt. Lawina skrajnych, obezwładniających uczuć oraz refleksji, do jakich skłoni nas autorka, z pewnością staną się niebywałą motywacją do odrodzenia, odkrycia siebie i własnego życia na nowo. Po tej lekturze już nic nie będzie takim jak dawniej i Glennon Doyle Melton należą się za to ogromne brawa i podziękowania!

"Nieposkromiona" nie jest zwykłym poradnikiem czy pamiętnikiem. To w każdym calu wyjątkowa, niesłychanie głęboka, wartościowa, poruszająca do granic i inspirująca historia, która dzięki autentycznemu przekazowi, trafia w sam środek serca. Autorka zabiera czytelnika w niezapomnianą, niesłychanie angażującą podróż, z jakiej każdy wróci odmieniony i uwolniony. Począwszy od ogólnie znanych stereotypów, poprzez nałogi, odmienną orientację seksualną, aż do rasizmu, po to, by skończyć w zasadzie na najważniejszym, ograniczeniach, nałożonych przez nas samych- ta niełatwa wyprawa sprawi, że zapragniesz zasmakować wolności i odkryć życie na nowo! Polecam całym sercem!

 


 

1 komentarz:

"Kocia Szajka i ucho różowego jelenia" Agata Romaniuk

"Kocia Szajka i ucho różowego jelenia" Agata Romaniuk AGORA DLA DZIECI Pewnego ciepłego kwietniowego popołudnia nieznany spr...