,,Karmię piersią, jem zdrowo. Poradnik dietetyczny w laktacji” Magdalena Czyrynda-Koleda, Monika Stromkie-Złomaniec

 

,,Karmię piersią, jem zdrowo. Poradnik dietetyczny w laktacji”
Magdalena Czyrynda-Koleda, Monika Stromkie-Złomaniec
Oficyna 4eMKarmienie piersią to niesłychanie ważny, lecz także wyjątkowo skomplikowany temat. Mimo że jest kwintesencją naturalności, stłamszony został wieloma mitami, jakie nie tylko mogą przerazić młode mamy, ale co gorsze, zniechęcić je, bądź po prostu utrudnić tę cudowną, jedyną w swoim rodzaju, niezwykłą przygodę. Czasami też sam początek bywa skomplikowany, co dodatkowo zakłóca całą sytuację. Z pomocą przybywają dwie dietetyczki z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami, będące również mamami. Kobiety wspólnymi siłami stworzyły istne kompendium wiedzy, które rozwiewa wszelkie wątpliwości, w przystępny sposób opisuje wszystkie procesy związane z laktacją, a przede wszystkim, pomaga w pełni cieszyć się macierzyństwem, pozbawionym wyrzutów sumienia czy skomplikowanych dylematów.


,,Karmię piersią, jem zdrowo. Poradnik dietetyczny w laktacji” to pierwsza w Polsce książka, która profesjonalnie, obszernie i wielopłaszczyznowo omawia temat żywienia matki  w czasie laktacji. Autorki obalają wiele mitów, zarówno tych krążących w Internecie, jak i przekazywanych często z pokolenia na pokolenie. Wiedza ta nie tylko jest zaletą sama w sobie, ale i dodatkowo podnosi samoocenę matki, upewnia ją w słusznych, własnych wyborach, a także uczy opierania się presji ze strony bliskich.

Bardzo dokładnie zostały opisane wszelkie korzyści płynące z karmienia piersią, zarówno te dla maleństwa, jak i dla samej żywicielki. Te ważne informacje dodatkowo motywują do jak najdłuższego stosowania opisywanej formy karmienia, lecz także uświadamiają, jak wiele dobrego już robimy, jak mocno dbamy  o naszego maluszka, bowiem mleko mamy jest najwspanialszym darem, jaki stworzyła kiedykolwiek natura. To cud, jaki dzięki tej pozycji możemy na nowo docenić i w pełni poznać, bo jak się okazuje, na naukę nigdy nie jest za późno i nawet doświadczone mamy znajdą w tej pięknej pozycji masę wartościowych ciekawostek.

Ten wnikliwy, niebanalny poradnik nakreślony jest lekkim, przyjemnym piórem, dzięki czemu lektura funduje istne ukojenie. To idealne zestawienie niezbędnych, ważnych, w pełni sprawdzonych informacji, jak i solidnej porcji humoru czy relaksu, czyniąc z opisywanej tematyki czynność przystępną, wspaniałą, po prostu oczywistą. To książka idealna zarówno dla kobiet w ciąży, jak i młodych mam, dopiero zaczynających swoją cudowną przygodę z karmieniem piersią, jak i tych doświadczonych, lubiących wciąż poszerzać swoje horyzonty.

Na uwagę zasługuje piękne wydanie poradnika. To zdecydowanie pozycja, której nie można się oprzeć, cieszy oczy, koi serce i z nawet najtrudniejszego aspektu potrafi uczynić  rzecz łatwą do opanowania. Wspaniałym pomysłem było dołączenie niebanalnych, zdrowych, ale łatwych przepisów, jakie ozdobione zostały barwnymi zdjęciami, dodatkowo zachęcającymi do przetestowania recept.

,,Karmię piersią, jem zdrowo. Poradnik dietetyczny w laktacji” to niebanalne, niezwykle drobiazgowe i wyczerpujące kompendium wiedzy, jakie pomoże niejednej kobiecie. Autorki nie tylko przekazują najwartościowsze informacje poparte badaniami, ale też łamią wszelkie stereotypy, przeganiają najmroczniejsze obawy i co najważniejsze, wspierają mamę kroczącą tą cudowną ścieżką, jaką jest karmienie piersią. Wiedza, którą dostarcza ta pozycja nie tylko ułatwia karmienie, ale i pomaga uczynić je nadzwyczaj przyjemnym, niepowtarzalnym momentem, jaki przecież buduje wyjątkową relację matki i dziecka. Sukces w karmieniu naturalnym w dużej mierze zależy od poziomu wiary we własne siły, a ten rewelacyjny poradnik z każdą kolejną stroną będzie go skutecznie podnosił u każdej z was! Polecam gorąco!2 komentarze:

"Kocia Szajka i ucho różowego jelenia" Agata Romaniuk

"Kocia Szajka i ucho różowego jelenia" Agata Romaniuk AGORA DLA DZIECI Pewnego ciepłego kwietniowego popołudnia nieznany spr...