Premiery Edipresse Książki – listopad 2018!Serdecznie zapraszam na listopadowe zapowiedzi wydawnictwa Edipresse Książki! Zapowiada się wyjątkowo fascynujący miesiąc!
''Pokój kołysanek" – Natasza Socha
Premiera: 31.10.2018


Historia inspirowana rzeczywistością.
Joachim ma osiemdziesiąt pięć lat i pracuje w jednym ze szpitali
położniczych jako wolontariusz. Pomaga wcześniakom przetrwać

najtrudniejsze chwile, tuląc, głaszcząc i opowiadając im historie swojego życia. Najczęściej pojawia się w nich jego największa miłość, którą zawiódł bardziej niż siebie samego.
Joachim i Helena, Marysia i Maria, Marta i jej mąż, który nie radzi sobie z rzeczywistością – wszyscy oni w „pokoju kołysanek” będą szukać odpowiedzi na pytania, czy można odzyskać stracone marzenia i oswoić tęsknotę za tym, co było? Co w życiu jest najważniejsze i jak cenne potrafią być wspomnienia? Czy miłość ma wiek? Czy kiedykolwiek się kończy? Dwadzieścia cztery dni grudnia mogą zmienić wszystko. A cudem nie zawsze jest prezent pod choinką.

"Tylko jeden wieczór" – Krystyna Mirek
Premiera: 14.11.2018


Znana aktorka Amelia Diamond, a w prywatnie Sylwia Nowak, zbudowała życie doskonałe. Podziwiają ją tysiące kobiet. Ma wszystko. Urodę, sławę, kochającego męża, dom i wspaniałe dzieci. W internecie cieszy się ogromną popularnością. Święta to dla niej piękny i ważny rodzinny czas, opowiada o tym w każdym wywiadzie. W tym roku wyjątkowo będzie mieć na kolacji wigilijnej nieplanowanego gościa. Z powodu nagłej śmierci siostry musi przyjąć jej córkę. To tylko jeden wieczór – powtarza sobie. – Jakże prosta sprawa. Ale to nieprawda. Sylwia ma bowiem tylko jedną, za to wielką tajemnicę. W zwykłe dni łatwo ją ukrywa, nikt się nie domyśla, ale w święta może się to okazać nie lada wyzwaniem.
Czy życie zbudowane na kłamstwie może się udać?
"Ogród Świateł" – Anna Klejzerowicz
Premiera: 14.11.2018


W niedużym turystycznym miasteczku dochodzi do brutalnego
morderstwa: ginie cała rodzina pewnego biznesmena, nie wyłączając dzieci. Co kryje się za tą krwawą zbrodnią? Nieporozumienia rodzinne? Zawiść? Porachunki finansowe? Zemsta? Czy będzie więcej ofiar? Czy śledczy zdołają powstrzymać bestię?... Na marginesie policyjnego śledztwa nieoficjalne dochodzenie w tej sprawie prowadzi ekscentryczna rzeczniczka prasowa urzędu gminy, Felicja Stefańska. Pomimo upartego milczenia mieszkańców gminy, Felicja nie daje za wygraną. Tropy zaprowadzą ją w niebezpieczne rewiry: w zawikłaną kryminalną przeszłość z czasów przemian ustrojowych na Wybrzeżu oraz… na skraj przepaści, gdzie będzie musiała walczyć również o własne życie."Postawić na szczęście" – Anna Sakowicz
Premiera: 14.11.2018


Rok na schudnięcie, rok na złowienie faceta i rok na urodzenie dziecka, żeby wyrobić się do czterdziechy. Niezły plan. Agata jest dziennikarką, która z powodu braku etatu w gazecie, zajmuje się blogowaniem. Pisze o mało atrakcyjnych pracach. Była więc już „babcią klozetową”, operatorem karuzeli i petsitterką. Dziewczyna zakłada się ze swoją młodszą siostrą Polą, że w ciągu trzech lat schudnie, znajdzie męża i urodzi dziecko. Chce być jak Bridget Jones. Powoli zaczyna realizować swój plan. Jednak nie jest to takie proste. A sprawy dodatkowo komplikują się po spotkaniu byłego chłopaka Emila…

"Pocztówki z Amsterdamu" – Agnieszka Zakrzewska
Premiera: 14.11.2018


Kiedy kończy się miłość, która miała być na zawsze, Agnieszka
szuka schronienia w ciepłym i bezpiecznym rodzinnym domu. Powoli stara się oswoić rzeczywistość w Drawnie, sennym miasteczku na Pojezierzu Pomorskim. Wraca do pracy w redakcji miejscowej gazety, odnawia stare przyjaźnie i na nowo odkrywa miejsca z przeszłości. Sielankowy spokój małej miejscowości nad pięknym jeziorem Zgubie okazuje się jednak pozorny. Agnieszka przez przypadek odkrywa skrzętnie skrywaną tajemnicę jednego z miejscowych prominentów. W tropieniu afery pomaga jej Johan, Holender o polskich korzeniach, romantyczny właściciel ukrytej wśród pomorskich lasów i jezior Wyspy Czarnego Łabędzia. Czy Agnieszka odnajdzie szczęście w Polsce? Czy będzie umiała zapomnieć o Holandii? I kto jest nadawcą tajemniczych pocztówek z Amsterdamu, które przypominają jej o najpiękniejszych chwilach w mieście tysiąca mostów i kanałów?
Który tytuł zaciekawił Was najbardziej? A może wszystkie urzekły was równie mocno?

6 komentarzy:

 1. Wszystkie chętnie bym przeczytała.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miłość nie jest konsekwencją wieku ani jest od niego uzależniona. "Pokój kołysanek" to tytuł, który zapisuję na mojej liście.
  Można budować życie na kłamstwie z równym powodzeniem, jak trwale budować zamki na piasku. "Tylko jeden wieczór" to ten oczekiwany, czy ten zmarnowany? Przekonam się.
  W "Ogrodzie świateł" może mnie wiele zaskoczyć i na to liczę.
  Bardzo chętnie zapoznam się z treścią "Pocztówki z Amsterdamu".
  Dziękuję za bardzo ciekawe propozycje, życzę miłej lektury i pozdrawiam jeszcze jesiennie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z zapowiedzi najbardziej zainteresowała mnie książka ,,Pokój kołysanek'' i chyba jest największe prawdopodobieństwo, że kiedyś się z nią zapoznam.
  ,,Pocztówki z Amsterdamu'' też przykuły moje zainteresowanie.


  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

"Zbrodnia i Karaś" Aleksandra Rumin

"Zbrodnia i Karaś" Aleksandra Rumin INITIUM Liczba stron: 304 Ocena: 5/6 Na terenie kampusu Uniwersytetu...