"Blef" S.K. Barnett "Blef"
S.K. Barnett
Prószyński i S-ka
Twoje dziecko zniknęło bez śladu.

Miało wtedy zaledwie sześć lat. Wszędzie rozwieszono plakaty, policja prowadziła śledztwo.

Niestety bez skutku.

Ale teraz, po dwunastu latach, twoje dziecko wraca do domu.

Po prostu puka do drzwi.

Umierasz ze szczęścia, że masz je z powrotem przy sobie.

Ale wkrótce zaczynasz się zastanawiać, dlaczego nie potrafi odpowiedzieć na tak wiele pytań.

Gdzie było przez cały ten czas? Jakim cudem udało mu się wydostać i wrócić do domu?

I nie są to jedyne wątpliwości…


Fundamentem świetnego thrillera jest hipnotyzujący klimat oraz stopniowane, mistrzowsko zbudowane napięcie, które początkowo subtelnie zaciska swe macki na niczego nieświadomym czytelniku, po to, by w końcu wessać go całkowicie, uwięzić i nie mieć zamiaru wypuścić, nim nie dotrze do finału. S.K. Barnett to wszystko dopełnił poruszającym, angażującym, nadzwyczaj autentycznym wątkiem oraz niepojętą dawką porażających zwrotów akcji, co czyni z jego opowieści lekturę idealną dla wszystkich fanów mocnych wrażeń!

Autor, niczym prawdziwy wirtuoz, opanował dozowanie napięcia do perfekcji. Stroi, rozdziela i tonuje je niczym najlepszy fachowiec, nie dając skołatanym nerwom ani chwili wytchnienia. Nieświadomy czytający pomału staje się zakładnikiem nakreślonej mrocznej intrygi, pisarz bawi się z nim w kotka i myszkę, przeraża okropnymi opisami, rozbudza podejrzliwość, podsyca wyobraźnię kolejnymi niewiadomymi, by po chwili uspokoić rozszalałe serce, siejąc złudny spokój i koniec kłopotów, po to, by za chwilę uderzyć niespodziewanie ze zdwojoną mocą. Taka huśtawka powoduje w końcu, że pochłaniający historię jest w ciągłej gotowości, napięcie niemal pulsuje mu w skroniach, a on nie potrafi się wyciszyć, bo już doskonale zdaje sobie sprawę, że chwilowy zastój, gwarantuje nadciągającą burzę. Niestety, nikt nie będzie w stanie przewidzieć, co jeszcze spotka naszych nietuzinkowych bohaterów, i to jest zarazem najwspanialsze, jak i najgorsze.

Język pisarza jest lekki, przystępny i nadzwyczaj sugestywny, działa na wszystkie zmysły czytającego. To właśnie dlatego tak bardzo szokują i bolą opisy wyrządzonych krzywd. Co ciekawsze, w genialny sposób naszkicowane zostało zacieranie się granicy między zbrodniarzem a ofiarą. W zasadzie gubimy się bardzo szybko, nie jesteśmy w  stanie ocenić, kto jest tym dobrym bohaterem, a kto złym. Owe zjawisko jest zarazem fascynujące, jak i przerażające. Obezwładniająca podejrzliwość jest emocją, jaka towarzyszy czytelnikowi niemal od samego początku, aż do szokującego finału. Ten zaś wprawia w totalne osłupienie, wywołuje całą paletę skrajnych emocji i gwarantuje książce Barnetta szczególne miejsce w czytelniczym sercu na bardzo długo.

Filarem tej wciągającej powieści są mistrzowsko nakreślone portrety psychologiczne, jakie pozostaną w pamięci już chyba na zawsze. Mamy tu do czynienia z wieloma traumatycznymi doświadczeniami, jakie ukształtowały nasze postacie, nie zabrakło też mrocznych charakterów, ale jak wspomniałam wcześniej, by je prawidłowo rozpoznać, potrzeba naprawdę sporo czasu. Rzetelnie ocenić wszystkich bohaterów można dopiero w momencie, gdy zadecyduje o tym sam autor, wszelkie wcześniejsze opinie prawdopodobnie rozwieją się niczym puch na wietrze.

"Blef" jest mistrzowsko nakreślonym, wciągającym, nieobliczalnym thrillerem psychologicznym, podscyconym wyjątkowym, klaustrofobicznym, przeszywającym nastrojem. Naszpikowana mrocznymi sekretami i mylnymi tropami, dopieszczona mistrzowskimi portretami psychologicznymi oraz dopełniona licznymi zaskakującymi zwrotami akcji powieść, która zachwyci wszystkich fanów mocnych wrażeń. Mroczny, obezwładniający klimat, przyprawiający czytającego o ciarki, fenomenalnie stopniowane napięcie, porażające emocje, nakreślone z niesłychaną wnikliwością, działające na wszystkie zmysły i zakończenie wprawiające w totalne osłupienie! Zatraćcie się w tej niezwykłej, niejednoznacznej, dopracowanej oraz przerażającej historii i przekonajcie się na własnej skórze, jak wielki mrok może skrywać człowiek!

 

Książkę możecie kupić na stronie:

https://www.empik.com/blef-barnett-s-k,p1261959144,ksiazka-p


 

6 komentarzy:

"Nieposkromiona" Glennon Doyle Melton

  "Nieposkromiona" Glennon Doyle Melton SENSUS   Są takie pozycje, które diametralnie zmieniają nasze życie. Nie, to jednak ...