"Po złej stronie lustra" K. C. Hiddenstorm"Po złej stronie lustra"
K. C. Hiddenstorm
Wydawnictwo: E-BOOKOWO 
Liczba stron: 461
Ocena: 5+/6Lisa Johnson to młoda, piękna aktorka.
Jej jedynym dotychczasowym zmartwieniem jest wspomnienie o ojcu. Mężczyzna niespodziewanie odszedł z dnia na dzień, gdy była jeszcze małą dziewczynką. Stara się o tym nie myśleć, jednak ta traumatyczna sytuacja, ma wpływ na obecne życie miłosne, przed którym kobieta tak się wzbrania.
Poważny wypadek na planie filmowym sprawia, że świat gwiazdy wywraca się do góry nogami i to dosłownie.

Według lekarzy kobieta jest zdrowa, jednak gdy opuszcza szpital coraz częściej zdarzają się jej omdlenia i krwotoki z nosa. Jak się okazuje, Lisa podróżuje do alternatywnego wymiaru. Poznaje tam swoje inne, niebezpieczne wcielenie, które za wszelką cenę pragnie ją nakłonić do popełnienia samobójstwa.

"Ja jestem tobą, a ty jesteś mną
Nie możemy istnieć obie,
więc jedną z nas pochłonie mrok"
  
W tej drugiej rzeczywistości bohaterka okazuje się pacjentką szpitala psychiatrycznego, co jeszcze bardziej pogarsza jej obecny stan. Jest bliska paranoi i poważnego załamania nerwowego. Niestety nijak nie kontroluje swoich podróży, które przyczyniają się do coraz większych luk w pamięci. Lisa nie rozumie tego, co się z nią dzieje i powoli zaczyna wariować. Co gorsza, nikt nie może jej pomóc, bo jedynym dostrzegalnym dowodem jest zmienianie się koloru oczu z zielonego na szary. Kobieta również miesza tabletki z alkoholem, dlatego to co mówi jest mało wiarygodne dla przyjaciół.


Czy bohaterce uda się nie popaść w obłęd?


Czy można przebywać w dwóch światach jednocześnie?


Może Lisa naprawdę jest chora psychicznie i to wszystko jest jej wymysłem?


"Może Lisa Johnson tak naprawdę nigdy nie istniała?
Może faktycznie jesteś tylko niedoszłą samobójczynią i skończoną wariatką,
 która uciekła w świat iluzji,
konstruując dla siebie radosny życiorys zdolnej, sławnej i lubianej hollywoodzkiej aktorki,
ponieważ twoje prawdziwe życie było nieprawdopodobnie żałosne i smutne
niczym diabeł w Boże Narodzenie, hm? "

Na pewno nie będę oryginalna, gdy powiem, że powieść totalnie mnie pochłonęła i oczarowała. Zostałam zupełnie porwana już od pierwszych stron. Pomysł na fabułę jest nieszablonowy i po prostu cudowny. Z każdym akapitem byłam coraz bardziej zaintrygowana.
Moje zdezorientowanie stało się niemal tak samo duże, jak u głównej bohaterki.
Nie rozróżniałam, co jest rzeczywistością, a co fikcją.

Aktorka stała mi się bliska, dlatego silnie przeżywałam to, co się z nią działo .  
Jej lawirowanie między światami wywołało ogrom emocji, które aż ciężko opisać. Pogubiłam się totalnie, która Lisa jest prawdziwa. Właśnie ta niepewność i niewiarygodność sytuacji,  nie pozwalały mi oderwać się od książki. Z jednej strony chciałam jak najprędzej poznać finał, a z drugiej starałam się oszczędzać każdą kartkę, bo już od początku wiedziałam jak, ciężko mi będzie rozstać się z bohaterką.

Zakończenie jest zaskakujące, jednak nie wyjaśnia wszystkiego. Tak więc na koniec zostałam jeszcze bardziej zdezorientowana . Wywołało to natłok myśli i wrażenie, że ta powieść po prostu namieszała mi w głowie. Jestem dzień po lekturze i już wiem, że trudno będzie mi się otrząsnąć . Zostanie na długo w mojej pamięci i liczę na to, że powstanie następna część.

Jest to książka zupełnie inna od reszty. Dopracowana w każdym szczególe, sprawia że czytelnik zatraca się w niej bez pamięci. Bardzo ciężko mi opisać jak wielkie wrażenie na mnie wywarła. 
To było moje pierwsze spotkanie z twórczością K. C. Hiddenstorm, ale na pewno nie ostatnie! 
Z ogromną ciekawością sięgnę po każdą następna książkę autorki, gdyż doskonale pokazała jak niezwykłą wyobraźnię posiada.
Myślę, że "Po złej stronie lustra" spodoba się każdemu, bez względu na to jaki gatunek literacki preferuje.

Gorąco polecam!


Bardzo dziękuję autorce, za możliwość przeczytania powieści.Książkę zgłaszam do wyzwania #czytambopolskie
1 komentarz:

Emotopic Pharmaceris E

  Emotopic Pharmaceris E  Dbanie o skórę suchą i atopową nie jest zadaniem łatwym. Gdy niemowlę bądź dorosły cierpi na AZS, dobór właściwy...