"Zdrowa i promienna skóra. 60 potraw dla pięknej cery" Agata Ziemnicka, Julien Sosso
"Zdrowa i promienna skóra. 60 potraw dla pięknej cery"
Agata Ziemnicka, Julien Sosso
BURDA KSIĄŻKI
Liczba stron: 202
Ocena: 6/6
Kanon kobiecego piękna zmieniał się przez wieki. Ale to jedno nigdy nie wyszło z mody: gładka i promienna cera. Skóra twarzy jest naszym pierwszy filtrem ze światem. Czasem specjalnie znikamy pod warstwą grubego naskórka, by się zdystansować, niekiedy oblewamy się pąsem i mamy seksowną odsłonę. Skóra twarzy odzwierciedla nasze samopoczucie i stan zdrowia.

Zamiast skupiać się na wyśrubowanych, nierealnych wymaganiach dotyczących wyglądu, możesz dbać o siebie i swoją kobiecość codziennie w prosty sposób: jedząc odpowiednio, troszcząc się o siebie pokarmem.

Zdrowo wyglądająca skóra musi być dobrze odżywiona. Od zewnątrz, ale i od wewnątrz. Kremy i maseczki, nawet te najdroższe, same nie wystarczą.

Odpowiednio zbilansowana dieta to droga do wydobycia piękna Twojej cery. A skóra odbudowuje się już w 90 dni – to krótko, sama zobaczysz.

Poznaj żywieniowe metody naszych prababek. Dowiedz się, jak zbudowana jest Twoja skóra i co ma na nią wpływ. A przede wszystkim – jak i czym ją karmić, by nabrała blasku!

Odżywcze koktajle, sałatki, misy mocy, świeżo wyciskane soki warzywne, owsianki i omlety… Wszystko sezonowe, zainspirowane porą roku, dostępnością na bazarku, wysycone składnikami odżywczymi. Skomponowane tak, by utrzymać młodość Twojej skóry, nawilżyć ją, ochronić przed słońcem i nadać jej piękny kolor, wygładzić i wesprzeć, gdy cera jest problematyczna. Sama zdecyduj, na czym najbardziej Ci zależy, i jedz na zdrowie.

"Zobacz w swoim odbiciu swoją matkę, swoje babcie i ciotki. Ich skóry, ich pochodzenie, ich dieta, ich styl życia - to też ty. Zobacz, jaką zostawiły Ci spuściznę. Przyjmij to wszystko z wdzięcznością. O resztę dbaj według możliwości. Masz wpływ na swoją skórę. Twój sposób życia może wyciszyć pewne skłonności chorobowe albo skórne, a inne zachowania mogą je wzmocnić, pogorszyć twój stan".

Skóra nazywana jest największym narządem ludzkiego ciała. Pełni ona wiele istotnych funkcji, z których najistotniejszą jest ochrona całego organizmu. W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie ważne jest utrzymanie skóry w jak najlepszej kondycji, zwłaszcza, że jej wygląd ma ogromny wpływ na naszą samoocenę. Promienna, młodo wyglądająca cera to marzenie każdej z nas, niestety, nie zawsze zostaje nam przekazana w genach skóra bezproblemowa, niekiedy borykamy się z różnorodnymi kłopotami. Niezależnie od rodzaju cery, mamy ogromny wpływ na jej kondycję i nie chodzi tu wcale o korzystanie z drogich kosmetyków, które przecież źle dobrane i tak nie dadzą wymarzonego efektu. Oprócz snu, aktywności fizycznej i genów, kluczową rolę odgrywa żywienie, bo przecież nawilżanie i odżywianie zaczyna się znacznie głębiej, niż to widoczne na pierwszy rzut oka.

"Zdrowa i promienna skóra. 60 potraw dla pięknej cery" to wspaniale skomponowany poradnik, który nie tylko dostarcza wielu istotnych informacji dotyczących skóry, jej budowy, funkcji, ale w prosty i przyjemny sposób udowadnia, jak delikatna zmiana codziennych nawyków korzystanie wpływa na nasz wygląd i zdrowie. Jeśli myślisz, że przemycanie warzyw do każdego posiłku i picie dużej ilości wody to niesprawdzone i niełatwe zadania, autorka podpowie Ci, co zrobić, by móc wreszcie samodzielnie przekonać się o dobrotliwych skutkach owych działań. Przede wszystkim jednak Agata Ziemnicka udowadnia, że zdrowe odżywanie nie musi być wcale nudne, drogie czy czasochłonne, a zatem nie mamy żadnego argumentu, by nie spróbować.

Dzięki tej książce dowiedziałam się szczegółowo, co wpływa na wygląd skóry, czego najbardziej potrzebuje i czym jej najbardziej szkodzę. Nie mogło zabraknąć obowiązkowej listy zakupów, a także wykazów najistotniejszych składników odżywczych, ich źródeł i opisu oddziaływań na organizm. Znalazło się tu także miejsce na zapiski, bądź, jak kto woli, ustne odpowiedzi, dzięki którym czytelnik zostaje silniej zaangażowany, zmotywowany do podjęcia próby wprowadzenia zmian. W ten sposób książka przestaje być suchym poradnikiem, a jest lekturą skierowaną konkretnie do nas, wzbudza emocje, skłania do refleksji, a przede wszystkim zachęca do podjęcia działań.

Filarem tej książki jest zbiór interesujących przepisów dopieszczonych pięknymi, barwnymi i jak najbardziej kuszącymi zdjęciami. Począwszy od rozmaitych owsianek czy omletów, poprzez niebanalne sałatki, aż do rozmaitych koktajli i soków, nie ma wątpliwości, iż każdy znajdzie tu coś dla siebie, zależnie od preferencji, jak i rodzaju cery. Nie pozostaje nic innego, jak tylko wypróbować te niebanalne receptury i po kilku tygodniach zacząć dostrzegać wymarzone efekty!

"Życzę Ci, żebyś pozwoliła skórze być Twoją skórą. Żebyś dawała jej wszystko, co tylko możesz, odżywiała ją, dbałą o nią, nawadniała, pielęgnowała z czułością i codzienną konsekwencją. Żebyś doceniła to, co w niej dobrego i pięknego, żebyś dbała i akceptowała to, co w niej słabszego".

"Zdrowa i promienna skóra. 60 potraw dla pięknej cery" to wspaniały, barwny poradnik, który powinien znaleźć się na półce każdej kobiety. Poznaj proste żywieniowe metody na piękną, młodą, odżywioną oraz promienną cerę i ciesz się tym, co najważniejsze, czyli zdrowym i podnoszącym samoocenę wyglądem. Ta książka udowodni Ci, że dbanie o siebie może być wspaniałą, niedrogą i co najważniejsze, urozmaiconą zabawą, której skutek oczaruje zarówno Ciebie, jak i Twoich najbliższych. Pamiętaj, każdego dnia wpływasz na dobrostan swojej skóry! Polecam gorąco!


Za możliwość poznania książki, bardzo dziękuję Wydawnictwu!

3 komentarze:

  1. Myślę, że będzie to doskonały pomysł na prezent dla każdej kobiety. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Czasem w kosmetykach jest tyle chemii, że zamiast nam pomóc, to szkodzą naszej skórze. Lepiej postawić na naturę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Przeczytam bliżej świąt :)

    OdpowiedzUsuń

"Bebok" Aldona Reich [RECENZJA PATRONACKA!]

"Bebok" Aldona Reich VECTRA Liczba stron: 261 Ocena: 6/6 "Każdy ma swoje demony." Reporter ...