"Wróżka z Gwiezdnego Pyłu" Lena Wolska
"Wróżka z Gwiezdnego Pyłu"
Lena Wolska
Wydawnictwo: NOVAE RES
Liczba stron: 136
Ocena: 5/6
Hania to ośmioletnia dziewczynka, która od zawsze marzyła, by zostać dobrą wróżką. Cechują ją nadzwyczajna wrażliwość, empatia i pragnienie niesienia pomocy. Gdy pewnego dnia spotyka w lesie wyjątkowego Wilka Alberta, jej życzenie ma wreszcie szansę się spełnić. Dwójka przyjaciół wyrusza w fascynującą, magiczną podróż, przepełnioną cennymi lekcjami o największych wartościach.

Co jest źródłem Gwiezdnego Pyłu?

Czy Hania zostanie wróżką, niosącą radość i pomoc potrzebującym?

Odkąd pamiętam, uwielbiam książkę "Mały Książę", będącą skarbnicą najpiękniejszych sentencji o życiu. Teraz nareszcie udało mi się znaleźć polski odpowiednik tej niezwykle wartościowej pozycji. To niesłychane, że niewielka pod względem objętości lektura, może nieść tak ogromny przekaz i być nasycona równie potężną dawką emocji.

Krocząc po kolejnych stronach, razem z sympatyczną Hanią, doświadczamy niesłychanie wartościowych lekcji. To doskonały sposób, by na chwilę się zatrzymać, zastanowić nad własną postawą. Pochłonięci przez kolejne obowiązki, załamani pojawiającymi się problemami, zapomnieliśmy o tym, co ma największe znaczenie, pogubiliśmy się. Wielu z nas nadal nie zdaje sobie sprawy, że kierując się szczerą miłością i zrozumieniem, można zdziałać o wiele więcej niż w gniewie czy frustracji. Ta wyjątkowa pozycja uczy nas, w jaki sposób patrzeć na życie, jak docenić to, co otrzymaliśmy, uzmysławia, że każdego dnia doświadczamy cudu, mimo że nie zawsze to dostrzegamy.


"Ta miłość jest w sercu każdego z nas. Wszystkie istoty mają w sobie takie źródełko nieskończonej miłości, która pomimo dawania nigdy się nie kończy. To jest prawdziwa, czysta miłość, bez żadnych warunków, bez przywiązania. Jest bezinteresowna, bo nie kochasz za coś, a kochasz dla samej przyjemności kochania. Nie ma tam miejsca na rozczarowanie, bo niczego nie oczekujesz w zamian." 

Historia Hani stanowi również doskonały wstęp do rozmowy z dziećmi o wszelkich emocjach. Wilk opisuje wiele z nich niezwykle dokładnie, w sposób przystępny. Rodzice przekładając sytuacje na przykłady bliższe swemu potomstwu, mogą sprawić, iż pociecha bez żadnych oporów zacznie mówić o wszelkich uczuciach, które towarzyszą jej na co dzień. Powieść także uwrażliwia, uczy empatii, wyczula na krzywdę. Bohaterowie swoimi czynami pokazują, jak należy postępować, jak traktować bliźnich. Wszystkie te bezcenne lekcje owiane są magiczną otoczką, dlatego jestem pewna, iż lektura skradnie serca zarówno waszym dzieciom, jak i Wam. Nadprzyrodzone istoty, cudowny Gwiezdny Pył i moc, którą może posiadać każdy z nas, tworzą fascynujące tło, dzięki jakiemu nawet najtrudniejsze bezcenne nauki stają się łatwe do przyswojenia.

Główna bohaterka bezsprzecznie jest osobą, którą powinno się naśladować. Kieruje się miłością, pragnie pomagać innym, docenia piękno otaczającego świata. Nauczyciel dziewczynki stara się przepełnić jej serce optymizmem oraz wdzięcznością, i choć dla niektórych jego słowa mogą wydawać się trochę naiwne, myślę, że pozwolą one przetrwać wiele cięższych sytuacji. Niestety dorosłym, posiadającym bagaż dość bolesnych doświadczeń, nie będzie łatwo uwierzyć w to, iż wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, każda przykrość stanowi lekcję, a samą miłością i wiarą da się uzyskać szczęście. Mimo wszystko uważam książkę za bardzo wartościową i sądzę, że lepiej napełnić serce dziecka pewnością, iż bycie dobrym człowiekiem stanowi fundament do spełnienia.

"Szczęście też jest zrobione z Gwiezdnego Pyłu, który mieści się w sercu. Masz do niego nieograniczony i bezwarunkowy dostęp. Czyli sama tworzysz swoje szczęści. I zawsze od ciebie zależy, aby je czuć i rozdawać."

"Wróżka z Gwiezdnego Pyłu" jest niezwykle mądrą, wzruszającą książeczką, jaka z pewnością zachwyci wielu rodziców, jak i ich dzieci. Wyruszcie w niezapomnianą, fascynującą podróż, w trakcie której wraz z pomocną Hanią odkryjecie największe wartości i docenicie otaczające was piękno. Baśniowe stworzenia po raz kolejny uzmysłowią wam, jak wielką potęgą jest miłość, przepełnią wasze serca nadzieją i dobrem, skłonią do głębokich refleksji i ułatwią rozmowę z dziećmi o wszelkich emocjach. Jak zostać dobrą, pomocną wróżką? Przepis odnajdziecie krocząc po tym wyjątkowym alfabecie. Polecam gorąco!Za możliwość poznania powieści, bardzo dziękuję Wydawnictwu Novae Res!

4 komentarze:

 1. Dobrze, że takie wartościowe książki są wydawane.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książka, ale póki co nie mam z kim jej czytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam "Małego Księcia", więc cieszę się, że doczekaliśmy się w Polsce jego odpowiednika. Dla pięknych sentencji, wzruszenia i niesamowitej przygody na pewno po nią sięgnę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że warto ją przeczytać, ale muszę znaleźć czas.

  OdpowiedzUsuń

"Los" Audrey Carlan

"Los" Audrey Carlan EDIPRESSE KSIĄŻKI Liczba stron: 336 Ocena: 5+/6 Niewielu może powiedzieć, że przeszl...