ZAPOWIEDŹ - "Wieża" Daniel O'MalleyTakiej książki jeszcze nie czytaliście!


Połączenie mrocznego urban fantasy z thrillerem paranormalnym i komedią. Niespotykany dotąd koktajl gatunkowy, na punkcie którego oszaleli czytelnicy na całym świecie, a najczęściej stawianym przez recenzentów pytaniem jest: „Dlaczego nie poznałem Wieży wcześniej?!”.

Jeżeli wydaje Wam się, że w literaturze powiedziano już wszystko, widocznie nie znacie jeszcze imponującego debiutu Daniela O’Malleya. Ta pokręcona, trzymająca w napięciu i inteligentna opowieść zabierze Was do świata, jakiego nie jesteście sobie w stanie nawet wyobrazić. A kiedy już do niego wkroczycie – nie będziecie chcieli wracać.


 ----------------------------------------------------------------------------------------

Myfanwy Thomas budzi się w parku w Londynie otoczona martwymi ciałami. Niczego nie pamięta, więc jej jedyną nadzieją na przetrwanie jest zaufanie instrukcjom, które zostawiła w kieszeni jej poprzedniczka. Wkrótce dowiaduje się, że jest Wieżą – wysoko postawionym członkiem sekretnej organizacji, która chroni świat przez nadnaturalnymi zagrożeniami. Ale wewnątrz organizacji jest zdrajca, który pragnie jej śmierci.


Walcząc o własne bezpieczeństwo, Myfanwy trafia na osobę z czterema ciałami, apodyktyczną kobietę, która może wejść w jej sny, sekretny ośrodek szkoleniowy, gdzie dzieci przekształca się w zabójczych wojowników i spisek większy, niż mogłaby sobie wyobrazić.

Zaskakująca i zabawna, Wieża jest szokująco pomysłowym debiutem, skierowanym do czytelników, którzy lubią powieści szpiegowskie z dawką fioletowego szlamu.


Całkowicie przekonująca i absorbująca – w całości przemyślana i często zabawna. Pewny i dojrzały styl. Nawet ci podstarzali, znużeni i cierpiący na deficyt uwagi krytycy będą zachwyceni. (Time, Lev Grossman)

                                        

Tempo tej zabawnej, zajmującej powieści nigdy nie zwalnia… Niemal idealny nadnaturalny thriller… Niespodziewane rzeczy dzieją się prawie na każdej stronie. Nie zaczynaj tej książki, jeśli nie masz czasu, bo nie będziesz mógł jej odłożyć. (Library Journal, David Keymer)


Zręcznie rozciągnięta cienka linia między fantastyką, thrillerem i parodią. O’Malley jest bystrym pisarzem, bez wysiłku przeskakującym pomiędzy komedią a akcją. Jest tu wiele miejsca na kontynuację, której czytelnicy bez wątpienia będą się domagać, jeszcze zanim w ogóle skończą tę książkę. (Booklist, David Pitt)


Imponujące… Cięty dowcip, zaskakujące zwroty akcji i inteligentna, choć niecodzienna fabuła skazują tę książkę na sukces. (Publishers Weekly)

Narracja O’Malleya jest przyprawiona szelmowskim humorem, społecznymi komentarzami i ironiczną, dwuwarstwową samoświadomością, dzięki czemu fani uwierzą, że Buffy postrach wampirów połączyła się z Pogromcami duchów. (Kirkus) Dan O’Malley ukończył Uniwersytet w Michigan i zdobył tytuł magistra historii średniowiecznej na Uniwersytecie w Ohio. Potem wrócił do domy rodzinnego, do Australii. Obecnie pracuje Australijskim Biurze Bezpieczeństwa Transportu, pisząc wiadomości prasowe w sprawie rządowych dochodzeń na temat katastrof lotniczych i skradzionych łodzi. PREMIERA JUŻ 29 LISTOPADA!

Już wkrótce na moim blogu pojawi się recenzja tej niesamowitej powieści!
Jesteście zaintrygowani? Czekacie na tę pozycję?

18 komentarzy:

 1. Jakoś nie ciągnie mnie do tej książki.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na recenzję. Zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka może być nietypowa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta książka ma tyle pochwał, że wydają się być aż nieprawdopodobne! Ale z chęcią bym się za tę pozycję wzięła . Lubię takie koktajle gatunkowe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaintrygowało mnie w niej to pomieszanie gatunków, może przeczytam! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Poczekam z decyzją o przeczytaniu jej gdy napiszesz recenzję ;)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. W życiu nie czekałem na taką książkę, ale to może i dobrze? :) Ogólnie to uwielbiam takie zaskoczenia gatunkowe, tylko najbardziej obawiam się, że za dużo grzybków w barszczu może spowodować niestrawność.

  Pozdrawiam
  Emil z mowmikate

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem ciekawa co wyszło z takiego zmieszania gatunków, czekam na recenzję! Pozdrawiam, Asia z ucztadladuszy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi ciekawie, zaczekam na Twoją recenzje ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. O z chęcią poznam tę książkę jak tylko wyjdzie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Okładka ciekawa, aczkolwiek raczej nie jest to dla mnie odpowiednia książka, aczkolwiek nie mówię jej nie :)

  Pozdrawiam ciepło,
  Sara z Niesamowity Świat Książek

  OdpowiedzUsuń
 12. Z całą pewnością to książka dla mnie :) Nie mogę doczekać się kiedy ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. W skrócie: Musze przeczytać tą książkę!

  Pozdrawiam,
  lunafisher.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawe! Fantasy, paranormal romans, komedia.. lekka tajemnica.. COS DLA MNIE. :D Nie żartuje!! muszę to mieć!

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawe, ale jakoś nie czuję potrzeby jej czytania...

  OdpowiedzUsuń
 16. Pierwszy raz o niej słyszę, ale nie powiem jestem nią zaintrygowana :D

  OdpowiedzUsuń

"80 gramów" Jolanta Bartoś [RECENZJA PATRONACKA]

"80 gramów" Jolanta Bartoś BIAŁE PIÓRO Liczba stron: 228 Ocena:6/6 Emilia i Beata to przyjaciółki, które...